VII Mazowieckie Sympozjum Spawalnicze

baner_viiMSS

W dniu 20.06.2024 (czwartek) odbędzie się kolejne, VII Mazowieckie Sympozjum Spawalnicze. Miejsce Sympozjum: Wydział Mechaniczny Technologiczny Politechniki Warszawskiej, Gmach Nowy Technologiczny, ul. Narbutta 85, Warszawa.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Sympozjum!

Główną część Sympozjum stanowić będą referaty prezentujące najnowsze osiągnięcia naukowe i techniczne z zakresu spawalnictwa. Planowana jest także wystawa sprzętu spawalniczego firm zgłoszonych na Sympozjum. Sympozjum organizowane jest zgodnie z procesem podtrzymania uprawnień certyfikatów kompetencji inżynierów IWE.

Udział w Sympozjum wymaga rejestracji poprzez wypełnienie i odesłanie karty zgłoszenia uczestnictwa.

Program VII Mazowieckiego Sympozjum Spawalniczego

9:00-10:00 Rejestracja uczestników
10:00–10:10 Otwarcie Sympozjum
Przywitanie Gości, Otwarcie VII Mazowieckiego Sympozjum Spawalniczego (Tomasz Chmielewski, Dariusz Golański)

Panel konferencyjny I

1. Bartosz Olej „Rozwiązania Automatyzacji Spawania proponowane przez firmę Fronius”,
    Fronius  Polska sp. z o.o.
  2. Prezentacja firmy  MESSER
  3. Konrad Tobota „Automatyzacja śrutowania, lakierowania i szlifowania – nowe trendy”, SciTeeX
  4. Marek Węglowski, Tomasz Chmielewski „Techniczne, ekonomiczne i normatywne kryteria wyboru urządzeń spawalniczych”, Akademia Spawania, Politechnika Warszawska
  5. Michał Puchciński „Bezpieczne spawanie laserowe. Spawarki laserowe MAX MOST oraz ochrona przy spawaniu laserowym”, Rywal RHC
11:30–11:50 Przerwa kawowa, wspólne zdjęcie przed gmachem Wydziału MT

Panel konferencyjny II

1. Prezentacja firmy ABICOR BINZEL
  2. Tomasz Powałka „Nowoczesne spawanie z wykorzystaniem stanowisk zrobotyzowanych”,
    Yaskawa Polska sp. z o.o.
  3. Prezentacja firmy Technika Spawalnicza Sp. z o.o.
  4. Wojciech Konarzewski, Paweł Błocki „Prezentacja możliwości oprogramowania Smooth Tool dedykowanego robotom Universal Robots”, ELMARK Automatyka S.A.
  5. Krzysztof Bieliszczuk „Badania ultrakompresyjnych połączeń drutowych stosowanych w przemyśle bateryjnym”, Politechnika Warszawska
13:00–14:30 Lunch, zwiedzanie stoisk wystawców

Panel konferencyjny III

1. Jerzy Kozłowski „Zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji systemem duplex (cynkowanie ogniowe + powłoka malarska) – wybrane aspekty”, SLV
  2. Milan Lacko „Nowoczesne rozwiązania cięcia metali”, Thermacut Poland sp. z o.o.
  3. Łukasz Morawiński „Nowe podejście do rotacyjnego zgrzewania tarciowego miedzi M1E UFG”, Politechnika Warszawska

Podsumowanie i zakończenie VII Mazowieckiego Sympozjum Spawalniczego

Wręczenie świadectw uczestnictwa w sympozjum

17:00 Spotkanie towarzyskie: Bolek Pub & Restaurant - Pole Mokotowskie

Dalsze informacje będą zamieszczane na stronie internetowej Sympozjum.

Zaproszenie (.pdf)